• Wpisów: 17
  • Średnio co: 154 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 11:52
  • Licznik odwiedzin: 62 653 / 2784 dni
 
facebook
 
Facebook Places już w Polsce!

Doczekaliśmy się. Usługa geolokalizacyjna Facebok Places wystartowała w Polsce. Po miesiącach oczekiwań i obiecanek wreszcie możemy się oficjalnie meldować na Facebooku.

Facebook Places miała już działać we wrześniu ub. roku, tuż po uruchomieniu jej w Wielkiej Brytanii. Ale lepiej późno, niż wcale.

Do czego przydaje się geolokalizacja na Facebooku? Dzięki usłudze każdy użytkownik serwisu społecznościowego może opublikować na wallu aktualne miejsce pobytu. Po co? Dzięki społecznościowemu namierzaniu można np. spotkać się face to face ze znajomymi, którzy są w tej samej okolicy. A z którymi się wcześniej nie umawialiśmy.

Jak odpalić Facebook Places? Na stronie touch.facebook.com/ znajdziecie aplikację odpowiednią dla Waszego smartfona. "Miejsca" działają m.in. na iPhone'ach i BlackBerry i telefonach z systemami Android, HP webOS i Windows Phone 7.

W facebookowych Ustawieniach prywatności znajdziecie zakładkę "Miejsca, w których się melduję". Tu możecie ograniczyć dostęp do Waszej lokalizacji osobom, z którymi nie chcecie dzielić się tą informacją.

Uruchomienie usługi Facebook Places to preludium do startu Facebook Deals nad Wisłą. Geolokalizacja umożliwi bowiem wyszukiwanie zniżek i rabatów w miejscach, w których się aktualnie znajdujemy. Ciekawe, kto i kiedy zaserwuje użytkownikom Facebooka rzeczone rabaty.

1.jpg

Nie możesz dodać komentarza.