• Wpisów: 17
  • Średnio co: 154 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 11:52
  • Licznik odwiedzin: 62 653 / 2784 dni
 
facebook
 
Mark Zuckerberg był na zakupach. I to nie na byle jakich - największy portal społecznościowy świata kupił firmę Snaptu, która produkuje aplikacje dla telefonów komórkowych.

Tanio nie było. Koszt transakcji szacuje się na 60-70 mln dolarów, donosi TechCrunch. Niektóre źródła podają, że firma Snaptu była tańsza i kosztowała "jedyne" 40 mln zielonych.

Facebook lubi kupować wszystko to, co związane jest z telefonią komórkową. Przypomnijmy, że społecznościowy gigant kupił już start-up Beluga (serwis opracował aplikację, która umożliwia wysyłanie wiadomości do znajomych bądź grup przyjaciół za pośrednictwem iPhone’ów i smartfonów pracujących na Androidzie) i firmę Rel8tion, która zajmuje się mobilną reklamą. A na deser Snaptu.

Snaptu specjalizuje się w dostarczaniu aplikacji na urządzenia mobilne. Zaletą firmy jest to, że dostarcza oprogramowanie dla telefonów, które mają mniejsze możliwości niż popularne smartfony. Facebook romansował już ze Snaptu na początku br. Firma stworzyła mobilną aplikację FB dla mniej wypasionych telefonów, które ciągle królują na rynku.


Co teraz? Snaptu pracuje właśnie nad nową wersją oprogramowania facebookowego, która zadziała na niemal każdym telefonie. Mark Zuckerberg stawia na mobilność.

Nie możesz dodać komentarza.